Přihlášení .NET >> Aukro

Pár slov o Aukru

Aukro

Aukro vzniklo v roce 2003 a patří mezi největší obchodní portály v Česku. Registrovaní uživatelé (je jich už přes 2,5 milionu) zde mohou prodávat a nakupovat nové nebo použité zboží v aukcích, stejně tak ale na Aukru působí i firmy, které zde prodávají své zboží jako na svém e-shopu, z realizovaného prodeje pak firma zaplatí Aukru provizi v procentech z prodejní ceny. V sortimentu tohoto portálu naleznete téměř vše, od elektroniky, oblečení, sportovní potřeby až po auta a motorky. Provozovatel velmi důsledně dbá na dodržování pravidel a obchodních podmínek, při jejich porušení následuje zrušení vystavené nabídky nebo dokonce zablokování uživatelského účtu. I přes to bohužel i zde dochází k různým podvodům, kdy nepoctivý prodejce nabídne neexistující zboží, nechá si zaplatit předem a zboží pak nedodá. Je tedy dobré dodržovat základní bezpečností pravidla a nakupovat jen u ověřených prodejců s dobrým hodnocením nebo si nechat zaslat zboží na dobírku resp. zaplatit zboží při jeho převzetí. Kromě toho funguje i tzv. Program ochrany kupujících, kdy požádáte přímo Aukro o náhradu škody (cena zboží + poštovné) a ta je vám přibližně do 14 dnů proplacena.

Věděli jste, že...

Aukro vyhrálo čtyřikrát v anketě Křišťálová lupa, kde se udělují ceny za nejlepší projekty na českém internetu a v roce 2013 získalo ocenění Superbrand Awards, které se uděluje nejlepším značkám na trhu.

Aukro - tip

Pokud chcete mít jistotu, že na Aukru nakoupíte bezpečně a nechcete někomu nalétnout, podívejte se ještě před nákupem na hodnocení prodejce. Na základě pozitivních komentářů od ostatních nakupujících získává prodejce body a dle jejich počtu jsou mu přidělovány systémem barevné hvězdičky, od bílé až po diamantovou.