Přihlášení .NET >> Gmail

Pár slov o Gmailu

Gmail

Gmail je bezplatná e-mailová schránka, kterou provozuje největší světový vyhledávač Google. Gmail byl pro širokou veřejnost zpřístupněn v roce 2007. Každý nový uživatel se musí nejprve zaregistrovat, po přihlášení pak může využívat všech služeb, mezi které patří úložný prostor pro Vaše zprávy, prohlížení pošty přes webové rozhraní, nebo stahování pošty do poštovních klientů (Outlook, Thunderbird) přes protokoly POP3 nebo IMAP. Pomocí Gmailu se přihlašujete i do dalších aplikací z rodiny Google, jako je např. služba pro sdílení videosouborů Youtube, program na chatování a videohovory Hangouts a další. V neposlední řadě budete potřebovat účet na Gmailu také na každém mobilním zařízení s operačním systémem Android.

Věděli jste, že...

Počet lidí, kteří mají emailovou adresu s koncovkou gmail.com, je kolem 300 milionů. Další zajímavostí je, že Gmail ignoruje tečky v adrese před zavináčem. Můžete si to zkusit - doplňte si tečku do vašeho uživatelského jména v adrese, e-mail vám přesto dorazí. Na první pohled zbytečnost, která se dá ale prakticky využít třeba při filtrování příchozí pošty, což je v dnešní době nevyžádané pošty (tzv. spamu) docela praktická věc.

Gmail - tip

Vaše maily můžete mít neustále s sebou. E-mailová adresa na Gmailu je totiž podmínkou k tomu, abyste mohli používat mobilní zařízení s operačním systémem Android. Stačí se tedy přihlásit vaším účtem, tj. zadat e-mailovou adresu + heslo a hned můžete přijímat a odesílat maily přímo z vašeho mobilu nebo tabletu, kde je již předinstalovaná aplikace Gmail.