Přihlášení .NET >> Seznam

Pár slov o Seznamu

Seznam

Seznam.cz patří mezi nejstarší české internetové katalogy a vyhledávače, pro většinu lidí je to úvodní stránka při spuštění jejich internetového prohlížeče. Seznam.cz založil Ivo Lukačovič v roce 1996. Postupně přibývaly další služby jako Email, Firmy, Zboží, Mapy nebo zprávy na portálu Novinky, jejichž obsah dodává deník Právo. Seznam soupeří na českém trhu s vyhledávačem Google, protože spolu s výsledky vyhledávání zobrazuje uživatelům na předních místech také reklamy (Sklik), ze kterých má nemalé příjmy. V poslední době nabývá na popularitě také další projekt Seznamu - internetová televize Stream.cz, která nabízí pořady z vlastní tvorby, ať už jde o dokumentární filmy, publicistický pořad A dost! nebo komediální hrané seriály, z nichž mezi nejpopulárnější patří Kancelář Blaník nebo Autobazar Monte Karlo. 

Věděli jste, že...

Majitel a většinový akcionář Seznamu, Ivo Lukačovič, už několikrát čelil spekulacím, že chce firmu prodat, k tomu však nikdy nedošlo. Stále je tak předsedou představenstva a podílí se na hlavní strategii a vývoji Seznamu.

Seznam - tip

Rozvržení úvodní stránky Seznamu si můžete přizpůsobit podle sebe. Různé boxy jako jsou Email, Novinky, Sport, atd. můžete přemístit na pozici, která vám lépe vyhovuje. Stačí najet kurzorem myši na horní část boxu, jehož lišta zežloutne a kurzor myši se změní ze šipky na křížek. Stiskněte a držte levé tlačítko myši a tažením přemístěte box na vámi požadovanou pozici na stránce. Můžete zapínat i vypínat různé informační boxy a to i bez přihlášení, stačí v horní nebo dolní části stránky kliknout na Nastavení a poté na tlačítko Přidat boxíky.