Přihlášení .NET >> Youtube

Pár slov o Youtube

Youtube

Youtube je největší server obsahující videa a filmy, které vkládají registrovaní uživatelé - jednotlivci nebo společnosti. Byl založen v roce 2005, o rok později ho zakoupila společnost Google. Právě po Googlu je Youtube druhou nejnavštěvovanější stránkou na světě. Vzhledem k tomu, že některá nahraná videa bývají často v rozporu s autorskými právy, jsou následně provozovatelem zablokována. Člověk, který na Youtube nahrává videa a je dlouhodobě aktivní, se nazývá jako youtuber. Pokud jsou jeho videa úspěšná, tj. mají vysoký počet shlédnutí, mohou si jejich autoři vydělat peníze díky reklamám, které se zobrazují na začátku nebo uprostřed videa. V tomto směru je mezi českými uživateli nejsledovanější a tudíž zřejmě nejziskovější autorská dvojice ViralBrothers, která se proslavila krátkými vtipnými scénkami a nachytávkami, které se na internetu označují jako tzv. pranky.

Věděli jste, že...

Zatím nejúspěšnějším videem za celou dobu fungování Youtube je klip Gangnam Style od jihokorejského zpěváka PSY s počtem shlédnutí skoro 2,5 miliardy. U českých interpretů ViralBrothers se v současné době pohybuje počet shlédnutí jejich scének Debilní kecy kolem 5,5 milionu.

Youtube - tip

Líbí se vám videa od konkrétních uživatelů a nechcete přijít o jejich nová videa? Stačí se přihlásit na Youtube pod svým účtem, který máte na Googlu resp. Gmailu a poté na stránce oblíbeného interpreta (youtubera) kliknout na tlačítko Odebírat. V levém menu vám přibude nová položka Odběry pod ní najdete své oblíbence. Řazení si můžete nastavit podle abecedy nebo podle nové aktivity, takže odebíraný kanál s nově zveřejněním videem bude vždy umístěný nahoře.